fbpx
In  Blog

Jak nie wpaść w kicz, czyli biżuteria dla Panów

By Schiele | Comments: 0 | 17 września 2020

Biżuteria, czyli wszelkiego rodzaju ozdoby ciała, od dawna towarzyszą człowiekowi i są atrakcyjnym dodatkiem do ubioru. Na przestrzeni wieków biżuteria zmieniała swój styl i była raz bardziej charakterystyczna dla kobiet, raz dla obojga płci. Także w zależności od obszaru geograficznego, kulturowego czy religijnego biżuteria miała różną powszechność, znaczenie i symbolikę.

Współcześnie biżuteria znów przestaje kojarzyć się tylko z kobiecymi ozdobami. Poza zegarkiem, spinkami do mankietów i obrączką, Panowie cenią sobie także inne elementy, jak bransoletki, sygnety czy łańcuszki. Jednak wybór odpowiedniej biżuterii nie zawsze jest łatwym zadaniem. Podpowiadamy, jak dobrać męską biżuterię, by nie popaść w kicz i przesadę.

Jakie są rodzaje męskiej biżuterii?

Decydując się na biżuterię codzienną, najlepiej zacząć od stonowanej skórzanej, drewnianej lub srebrnej bransoletki. Często łączona jest ona na tym samym ręku, co zegarek. Nie należy przesadzać z ilością elementów. Chcąc zachować umiar i elegancję, nie warto dodatkowo na tej samej dłoni umieszczać pierścieni czy sygnetów. Bransoletki można śmiało personalizować, grawerunkiem czy specjalnym tłoczeniem na materiale, z którego jest wykonana.

Eleganckim dodatkiem są także łańcuszki. Dobierając odpowiednią zawieszkę, możemy podkreślić swój charakter, uwypuklić hobby czy podkreślić przynależność religijną. Decydując się na konkretną symbolikę, warto wziąć pod uwagę, jaka jest historia i znaczenie danego elementu. Łatwo zostać mylnie zaszufladkowanym i błędnie ocenionym wybierając bez zastanowienia jakiś symbol. Pentagramy, czaszki, symbole masońskie, symbole zarezerwowane dla konkretnych religii – tu warto zastanowić się nad tym, jak zostaniemy odebrani, używając tego typu biżuterii.

Co podkreśla męska biżuteria?

Trzeba pamiętać, że biżuteria powinna podkreślić nasz styl i podkreślać cechy charakteru. Jeszcze do niedawna pierścienie, bransoletki, kolczyki czy naszyjniki, noszone przez Panów, kojarzyły się z konkretnymi subkulturami muzycznymi. W zależności od tego, czy było się gwiazdą rocka, czy sławnym raperem, swoją wyjątkowość podkreślało się biżuterią – często kontrowersyjną. Dziś, wybierając biżuterię, każdy z nas powinien zastanowić się, czy chce podkreślić swoją elegancję, czy też zaszokować odbiorców.

Jak wybrać biżuterię dla mężczyzny na prezent?

Jeśli nie znamy dobrze osoby obdarowywanej, możemy wybrać biżuterię elegancką i prostą. Dobrym wyborem będzie bransoletka lub łańcuszek. Jeśli znamy hobby i zainteresowania danej osoby, możemy w ciekawy sposób urozmaicić biżuterię, dobierając zawieszki o odpowiedniej symbolice. Przykładowo, trafionym prezentem dla fanów sportu będzie kolekcja biżuterii sportowej Schiele. Skórzane bransoletki z wytłoczonymi napisami, zawieszki w kształcie kettli czy hantli, podkreślą zainteresowanie mężczyzny dbaniem o swoją kondycję i ciało, bez zbędnego, kiczowatego skojarzenia ze „złotym kajdanem”. Biżuteria z kolekcji sportowej za zadanie podkreślić siłę, moc i energię osoby ją noszącej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *